Aktuality

BIKERO Cyklomaraton Hradec Králové se jel už po čtrnácté

BIKERO Cyklomaraton Hradec Králové se jel už po čtrnácté

8.6.2016

Padesátpět a nebo třicet kilometrů dlouhou trať si mohli v přihlášce zvolit účastníci BIKERO Cyklomaratonu Hradec Králové. Královéhradecký závod je tradičně velice oblíbenou zastávkou milovníků horských kol, jehož se každý rok účastní velké množství startujících. A ne jinak tomu bylo letos.

I díky počtu aktivních startujících je Cyklomaraton Hradec Králové sportovní akcí, jejíž význam přesahuje hranice regionu. Závod byl pod záštitou města Hradce Králové. Kromě profesionálních a amatérských závodníků na horských kolech si BIKERO Cyklomaraton Hradec Králové oblíbily i celé rodiny s dětmi, protože kromě hlavního závodu jsou na programu i závody pro děti dětský pohár a bohatý doprovodný program.

Právě dětskými závody odstartoval v dopoledních hodinách celodenní program akce. Děti závodily v jedenácti kategoriích dle věku, a to včetně odrážedel. V pravé poledne pak byl odstartován hlavní závod dospělých, jehož trasa vedla převážně po širokých cestách v lesích na jihovýchodě od krajské metropole. Cíl byl na stejném místě jako start, tedy v areálu Všesportovního stadionu v Hradci Králové.

Na delší trase se z vítězství radoval Martin Splítek z týmu Nilfisk Pro Cycling. Druhé místo vybojoval Filip Rydval z ALLTRAINING.CZ a třetí dojel Vojtěch Ludvík ze SUPERIOR CYKLOFIT CYCLING. Kategorii žen vévodila Kateřina Ludvíková z týmu Kilpi, druhé místo obsadila Karolína Bergerová z CARLA.KUPKOLO.cz a třetí mezi ženami dojela Tereza Pirklová.

Samozřejmostí byly masáže, kvalitní občerstvení, úschovna kol, skákací hrad pro děti a stánky partnerů s pestrou nabídkou produktů.

Více informací najdete na www.cyklomaraton.com.