Aktuality

Jaro je tady a Rekola vyjíždějí do ulic Hradce

23.3.2016

Druhá sezóna bikesharingu Rekola v Hradci Králové začíná už 21. března. S prvním jarním dnem bude do ulic umístěno na dvacet kol a jejich počet zakrátko vzroste až na 35. Za cenu 900 Kč na sezónu, resp. 150 Kč na měsíc se tak mohou uživatelé parádně povozit.

Novinkou pro letošní rok je upravená městská zóna, tedy prostor, kde je možné kolo najít a kam je nutné ho po jízdě i vrátit. Tato změna by měla přinést větší počet kol na místech s vyšší potřebou přepravy. Ke zhlédnutí na www.rekola.cz/lokality/hradec-kralove.

 Dobrou zprávou je trvající spolupráce s městským magistrátem, která přinesla dotaci z fondu na rozvoj cestovního ruchu. Tato finanční injekce pomůže provozu a servisu kol v ulicích.

Rekola se snaží být svým uživatelům opravdu na blízku a proto nás bude vidět i na festivalu Jeden svět31. března od 19:30hod na Náplavce café & music bar bude ke zhlédnutí film Bikes vs. Cars, po kterém bude následovat diskuze. Připravili jsme také speciální festivalovou nabídku na měsíční členství v růžovém bikesharingu.

„Většina nových uživatelů si nejdříve sdílení kol zkusí na měsíc a poté až případně zvolí registraci na celou sezónu, která tento rok bude opět do konce listopadu“, sdělila Petra Dufková, koordinátorka projektu. Do pelotonu městských cyklistů se nově přidávají i spolujezdci služby Autonapůl, prvního českého carsharingu. Od nové sezóny tak budou mít příznivci „sdílení“ o důvod více nechat auta v garáži.

Jaro je ve znamení úklidu a proto pokud někdo doma objeví starý, ale funkční bicykl, může jím přispět na dobrou věc a darovat ho Rekolům. Napište nám na e-mail hradeckralove@rekola.cz a nebo kolo můžete dopravit rovnou do cykloservisu Šmrxashop v ulici Čelakovského č. p. 501/6.