Aktuality

Veletrh INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA nabídne tipy na výlet i dovolenou

26.2.2016

Návštěvníci se mohou těšit na desítky vystavovatelů z Česka, Slovenska, Polska, Chorvatska a nově také za Srbska. Turisticky zajímavá místa představí města i kraje, destinační společnosti, lázně, hrady, zámky, hotely, kempy, památkové rezervace, zábavní a vzdělávací areály pro děti a podobně, chybět nebudou ani nabídky cestovních kanceláří a agentur. Představí se rovněž seriál akcí k 150. výročí prusko-rakouské bitvy u Hradce Králové z roku 1866. Malý sál nabídne cestovatelské besedy, které přiblíží dovolenou na lodi nejen v Holandsku, severovýchod Slovenska, korejský poloostrov nebo Patagonii. V doprovodném programu se kromě cestovních kanceláří představí taneční skupina T-BASS, střezinský stepařský soubor Fidgety Feet, taneční škola Tak Dance Krok, Revitalizace Kuks, MAS Železnohorský region a polské tajuplné podzemní město Osówka ležící kousek za hranicemi.  

Hodně bude vidět i samotný Hradec Králové. Ve svém stánku zájemcům zdarma nabídne například aktualizované vydání mapy městských lesů, jarní informační speciál s tipy na zajímavé počiny konané v krajském městě a okolí, kalendář vybraných významných akcí Calendarium Regina, přehled akcí pořádaných k 150. výročí bitvy u Hradce Králové roku 1866 či prodej suvenýrů s tematikou této prusko-rakouské bitvy. Chybět nebude ani prezentace aktivit a akcí na Hradecku. S nabídkou inspiračních víkendů se představí města sdružená v České inspiraci.  

Na veletrhu nebude chybět ani prezentace královských věnných měst sdružených ve stejnojmenném svazku. Také letos se u jejich devíti červených stánků mohou návštěvníci těšit kromě jiného na kostýmované postavy, zvíře ze zoo Dvůr Králové nad Labem a ochutnávky. Aldisem se tak budou procházet královna s dvorní dámou, Krakonoš, trutnovský drak, postavy z hradu Svojanov, tetičky z Poličky, voják z josefovské pevnosti nebo barokní postava z Chrudimi. Ochutnat bude možné mělnické víno a podřipské karásky, tedy tamější sladké housky, učňovské výrobky novobydžovské střední školy technické a řemeslné či produkty vysokomýtského pivovaru Kujeba.

První den bude veletrh přístupný od 10 do 18 hodin, druhý den od 9 do 17 hodin. První den veletrhu je v plánu konference na téma Válka 1866 – potenciál pro cestovní ruch a vzpomínkové akce k 150. výročí, která bude zdarma přístupná odborníkům i laické veřejnosti. Součástí druhého dne veletrhu budou v Eliščině sále farmářské trhy. Vstup je zdarma. Kompletní program veletrhu najdete na http://www.infotourhk.cz.