Aktuality

xxx

29.3.2018


Už jen pár dní zbývá na nejvýhodnější registraci do výzvy Do práce na kole. A proč se přihlásit?

29.3.2018 | Kolo, chůze, běhání - nejdostupnější elixír mládí?

Jak se rychle dostat do formy, vyčistit si hlavu a užít si zábavu s kolegy z práce i nový pohled na město? Nejjednodušší řešení se jmenuje Do práce na kole! Zatím to vypadá, že letos tuhle výzvu přijme rekordní počet cyklistů, běžců i chodců. A co vy? Necháte se v květnu vyhecovat? Neváhejte, 3. dubna končí nejvýhodnější startovné (rozhodující je přijetí platby)!

I krátký pravidelný pohyb má překvapivé účinky. Lidé, kteří se denně pohybují alespoň půl hodiny, mají výrazně silnější imunitu a zároveň o polovinu nižší riziko infarktu i rakoviny. Jsou štíhlejší, jejich biologický věk je o 10 let nižší a lépe odolávají depresím.

„Pětkrát týdně 30-40 minut dokonce jenom rychlé chůze je dostatečné. Jestliže budeme jezdit každý den do práce a z práce na kole, tak je to úplně úžasné!” dodává profesor Richard Češka, který je i patronem letošního ročníku. Celý rozhovor si přečtěte zde.

Jízda, chůze nebo běhání ale nemají jen zdravotní přínosy. Je to hlavně zábava!

 


Podělte se o své zkušenosti s Labskou stezkou

Podělte se o své zkušenosti s Labskou stezkou

18.7.2016

Milí cykloturisté a návštěvníci Labské stezky, jistě jste toho během své cesty po Labské stezce mnoho zažili a viděli. Velmi si ceníme Vaší návštěvy a rádi bychom Labskou stezku i nadále rozvíjeli v souladu s Vašimi přáními a požadavky. Využijte prosím možnosti sdělit nám Vaše zážitky i podněty k rozvoji prostřednictvím krátkého on-line dotazníku.

Celý článek...


Nejpříjemnějším městem pro cyklisty je Hradec Králové, prozradil Cyklobarometr měst

Nejpříjemnějším městem pro cyklisty je Hradec Králové, prozradil Cyklobarometr měst

14.7.2016

Více než třináct set cyklistů se zapojilo do historicky prvního ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. V prvním ročníku české ankety inspirované podobným průzkumem, který pravidelně probíhá v Německu, mohli odpovídat pouze účastníci kampaně Do práce na kole. „Rozhodli jsme se využít kampaně, abychom zjistili pocity českých uživatelů kol. Právě oni tak vystavili svým městům vysvědčení a rozhodli, že vítězem ankety Cyklobarometr měst 2016 je Hradec Králové,“ vysvětluje Daniel Mourek z Nadace Partnerství, která anketu společně s dalšími partnery organizovala.

Celý článek...


První český carsharing Autonapůl funguje i v Hradci Králové

13.7.2016

Carsharing je snadnou, výhodnou a ohleduplnou alternativou k vlastnictví auta, která svým uživatelům šetří finance i starosti. Je známý především na západ od našich hranic, ale v současnosti se rychle rozvíjí i v České republice. Od letošního jara je tak k dispozici první sdílený vůz carsharingu Autonapůl také v Hradci Králové.

Celý článek...


BIKERO Cyklomaraton Hradec Králové se jel už po čtrnácté

BIKERO Cyklomaraton Hradec Králové se jel už po čtrnácté

8.6.2016

Neděle 5. června se stala v Hradci Králové cyklistickým svátkem. Tradičně se tu konal  BIKERO Cyklomaraton Hradec Králové, který i letos přilákal stovky cyklistů a proto patří mezi nejvýznamnější sportovní akce v kraji.

Celý článek...


Nová pumpa pro cyklisty ve Smiřicích

Nová pumpa pro cyklisty ve Smiřicích

26.5.2016

Smiřice jsou příjemným místem na cyklotrase Hradec Králové - Kuks, kde její část vede krásným městským parkem. Toto město určitě stojí za zastavení, ale také pomůže, pokud při cestování po Labské stezce budete potřebovat dofouknut duše svých kol.  

Celý článek...


CYKLOTOULKY ZAVÍTALY DO HRADCE

20.5.2016 | Podívejte se spolu s námi na pořad Cyklotoulky, tentokrát v našem městě!

Natáčení pořadu pro Českou televizi proběhlo na konci dubna a vedle oblíbených tras a zajímavostí v Městských lesích navštívíme i historické centrum města, rozhlédneme se z Bílé věže a na závěr vystoupáme na rozhlednu na Chlumu.

Celý článek...


MĚSTO HLEDÁ SČÍTAČE DOPRAVY

2.5.2016

V průběhu května až října letošního roku v Hradci Králové opět proběhne Celostátní sčítání dopravy a Magistrát města Hradec Králové v této souvislosti shání sčítače na vybrané úseky místních komunikací.

Celý článek...


KAMPAŇ DO PRÁCE NA KOLE PRODLUŽUJE REGISTRACI DO 8. KVĚTNA.

2.5.2016

Celorepubliková soutěž DO PRÁCE NA KOLE, které se letos mohou poprvé zúčastnit i chodci, vozíčkáři či běžci, prodlužuje registrace až do půlnoci 8. května. Již nyní padají rekordy v počtu účastníků a v celé ČR je jich více než 9000! Je tu výzva poprvé pokořit desetitisícovou hranici. Desetitisící účastník bude odměněn doživotním startovným Do práce na kole zdarma a super městskou koloběžkou Yedoo City New LMTD. Přihlásit se můžete i v Hradci Králové – více na www.dopracenakole.cz.   


DO PRÁCE NA KOLE OPĚT V HRADCI

30.3.2016

Až do konce dubna se mohou zájemci registrovat do celorepublikové soutěže DO PRÁCE NA KOLE. Ta má letos poprvé nové kategorie i pro běžce a chodce.

Celý článek...


Festival Jeden svět - KOLA VERSUS AUTA

29.3.2016

Ve čtvrtek 31.3.2016 od 19:30 hod. bude v cafe&music baru NáPLAVKA  promítán dokument "Kola versus auta" s následnou diskuzí k tématu. Jste srdečně zváni.  

Celý článek...


Jaro je tady a Rekola vyjíždějí do ulic Hradce

23.3.2016

Druhá sezóna bikesharingu Rekola v Hradci Králové začala 21. března.  S prvním jarním dnem bylo do ulic umístěno na dvacet kol a jejich počet zakrátko vzroste až na 35. Za cenu 900 Kč na sezónu, resp. 150 Kč na měsíc se tak mohou uživatelé parádně povozit.

Celý článek...


Vyšel Oficiální česko-německý cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA 2016

22.3.2016

Labská stezka patří bezesporu k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. V ČR vede z Krkonoš přes krajské metropole Hradec Králové a Pardubice, středočeským Polabím do královských měst Mělníka a Litoměřic a dále kulisami Českého Středohoří a pod hradem Střekov do Ústí nad Labem a kolem Labských pískovců až do sousedního Saského Švýcarska. Díky dlouholeté spolupráci na marketingu této stezky se daří úspěšně propagovat Labskou stezku jak v ČR, tak i Německu a na dalších trzích cykloturistiky. Klíčovými partnery přitom jsou všechny čtyři dotčené kraje ČR a turisticky významná města na Labi, agentura CzechTourism a německá koordinační centra Labské stezky.

Celý článek...


Veletrh INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA nabídne tipy na výlet i dovolenou

26.2.2016

Představení turisticky zajímavých míst, bohaté nabídky cestovních kanceláří, cestovatelské přednášky a další program nabídne 17. ročník veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika, který bude ve dnech 11. a 12. března hostit kongresové centrum Aldis.

Celý článek...


WINTER RUN a WINTER CYKLOMARATON opět v Hradci Králové

7.1.2016

Nenechte se odradit mrazem a sněhem a přijeďte si 16. 1. 2016 zazávodit do Hradce Králové. Cyklomaraton a Winter Run 2016 startuje závodem v Hradci Králové.

Celý článek...


EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2015 V HRADCI KRÁLOVÉ

15.9.2015

Opět po roce zavítá ve dnech 16. až 22. září do Hradce Králové celoevropská kampaň na podporu udržitelných forem městské dopravy EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2015, letos s heslem „VYBER, ZMĚŇ, ZKOMBINUJ.“. Smyslem akce je ukázat, jaký vliv má doprava a mobilita na kvalitu našeho života a jak i malá změna dopravního chování může učinit život ve městě kvalitnější. A právě dopravní mix s větším zapojením pěší, cyklistické nebo hromadné dopravy je hlavním motivem letošního ročníku.

Celý článek...


MĚSTO NA KOLECH - NEBUDEME ZÁVODIT, BUDEME SI UŽÍVAT

2.9.2015 | Královéhradecká krajská organizace Sport pro všechny ve spolupráci s městem Hradec Králové dne 13. září pořádá XIV. ročník jízdy královéhradeckých občanů a jejich přátel na všem, co má kola a je poháněno lidskou silou MĚSTO NA KOLECH.

Celý článek...


Omezení provozu na stezce Hradec Králové - Josefov - Kuks

19.8.2015

Královéhradecká labská o.p.s. upozorňuje uživatele stezky Hradec Králové - Josefov - Kuks, že ve dnech 29. srpna 2015 a 4.-5. září 2015 dojde k částečnému omezení provozu  na dvou úsecích této stezky.

 

Celý článek...


Darujte kola sami sobě

10.7.2015 | Systém komunitního sdílení kol v Hradci Králové Rekola mile rád přijme pojízdná starší kola. Máte nějaké?

Celý článek...


Hradec má již druhou cyklopumpu pro veřejnost

16.6.2015 | Cyklisté v Hradci mohou od začátku června využívat již druhou veřejnou cyklopumpu. Ta byla umístěna přímo vedle parkovací věže pro kola na Riegrově náměstí.

Celý článek...


Kampaň Do práce na kole v Hradci Králové u zná termín závěrečného podvečírku

27.5.2015 | Závěrečné vyhlášení vítězů a další úspěšných jednotlivců a týmů proběhne ve čtvrtek 11.6. od 17 hodin v areálu hospody Širák v centru Hradce.

Více na http://www.dopracenakole.net/

 


Městské cyklopumpy pro duše cyklistů

25.5.2015

Od poloviny května mohou hradečtí cyklisté dofouknout duše svých kol u první městské cyklopumpy. Manuální a uživatelsky nenáročná pumpa pro cyklisty byla umístěna u královéhradeckého magistrátu. Využívat ji mohou nejen klienti úřadu, ale všichni cyklisté, kteří budou mít cestu kolem.

Celý článek...


Novinky z kampaně Do práce na kole 2015 v HK

12.5.2015 | Hned začátkem května odstartovala vlastní soutěžní část kampaně, do které se v našem městě přihlásilo celkem 33 firem a 195 účastníků. Celkem je pak připraveno 5 soutěžních kategorií, o kterých najdete více na www.dopracenakole.net

 

Celý článek...


DO PRÁCE NA KOLE V HK 2015

13.3.2015

Kampaň Do práce na kole v Hradci Králové u zná termín závěrečného podvečírku

Závěrečné vyhlášení vítězů a další úspěšných jednotlivců a týmů proběhne ve čtvrtek 11.6. od 17 hodin v areálu hospody Širák v centru Hradce.

Více na http://www.dopracenakole.net/

 

 

Do práce na kole v Hradci Králové i letos

Také letos se město Hradec Králové připojí ke kampani Do práce na kole 2015 a hradečáci tak budou mít možnost podpořit svou kondici, týmového ducha a přitom i něco zajímavého vyhrát. Zapojte se tak do této stále se rozrůstající akce a jezděte v průběhu května do práce na kole.

 

Celý článek...


24.2.2015

Rozárka – hlasujte pro její možnou proměnu

Jedno z nejkrásnějších míst v Hradci Králové – lokalita Rozárka – může ožít. Vdechnout nový život jedinečnému území bývalého lyžařského svahu by mohl grant nadace Proměny, o který se chce město ucházet. Do plánování tohoto záměru zve radnice formou ankety i veřejnost

Celý článek...


Výzva zájemcům o cyklodopravu v Hradci Králové

26.1.2015 | Od letošního roku bude při městě Hradec Králové působit nová pracovní skupina pro cyklodopravu, která by měla sledovat a podporovat zájmy cyklistů na území města. V této souvislosti zveme v úterý 3.2.2015 od 17 hodin do kavárny Bia Central všechny zájemce, kteří by se chtěli do toho projektu zapojit a přispět tak ke zlepšení podmínek pro cyklisty v Hradci.      


Podzim 2014 v Hradci Králové - turistický speciál ke stažení

15.10.2014 | I podzim má v Hradci Králové co nabídnout. Procházky podél Labe a Orlice až k soutoku, parky plné barev, architektonické památky v měkkém podzimním světle – to vše a ještě více nabízí podzim v Hradci Králové pod širým nebem. A když teploty klesnou tak, že je příjemněji uvnitř než venku, čekají na vás kulturní a společenské zážitky na hradeckých scénách. Ohřát se můžete i v desítkách kaváren či hospůdek, ale také třeba ve wellness studiu v areálu koupaliště Flošna. Barvy podzimu prostě Hradci sluší!

Celý článek...


EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2014 V HRADCI KRÁLOVÉ

10.9.2014

Opět po roce i do Hradce Králové zavítá mezi 16. a 22. září celoevropská kampaň na podporu udržitelných forem městské dopravy EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2014, která si letos vytýčila téma: „NAŠE ULICE, NAŠE VOLBA“. Téma kampaně se soustřeďuje na čím dál důležitější otázku, a to jak učinit naše města příjemným a přístupným prostorem pro život. Letošní týden mobility nám tak pomůže ukázat, jaký vliv má doprava a mobilita na kvalitu našeho života ve městě. A právě pěší, cyklistická nebo hromadná doprava, tedy tzv. udržitelné formy dopravy, nabízejí moderní alternativu k přepravě po městě, naše město nezahlcují a přispívají k lepšímu životu v něm.

Celý článek...


První víkend v září bude omezen provoz na cyklostezce směrem na Jaroměř

13.8.2014

První víkend v září bude uzavřena část cyklostezky HK-Smiřice-Jaroměř, a to v úseku "most Černožice – slepé rameno Labe směr Jaroměř". TJ Sokol Černožice zde pořádá v neděli 7. září 2014  již 42. ročník kanoistického závodu Černožický kilometr. Cyklostezka by měla být uzavřena od soboty 6. září, v odpoledních hodinách se budou podle sdělení pořadatel stavět stany a instalovat ozvučení. Zprovoznění cyklostezky se předpokládá v neděli v podvečer, tedy po skončení závodů. Pořadatelé děkují za pochopení.

Celý článek...


Tour de France zamířila po Londýně i do Hradce Králové

31.7.2014 | Nejslavnější etapový závod světa Tour de France zavítal s velkou slávou do anglického Londýna. Málokdo ovšem ví, že obdobnou Tour můžete ve skromnějším provedení zažít i v Hradci Králové, a také dokonce na vlastní kůži.

Hradec Králové se totiž připojil k městům, kde lze hrát mobilní aplikace Geofun. Ve spolupráci s městem a sdružením obcí Česká inspirace vznikla hra Tour de Hradec Králové. Právě díky ní můžete absolvovat několik etap v českém městě cyklistice zaslíbené. Tato Tour je převážně rovinatého rázu, proto jí mohou absolvovat cyklisté všech věkových kategorii.

Celý článek...


Léto 2014 v Hradci Králové - turistický speciál ke stažení

23.6.2014 | Léto je tady, chcete za sluncem, čistým vzduchem, na kole k vodě a do přírody? Přijeďte do Hradce Králové, máme všechno a přidáme spoustu zábavy! Špičkové festivaly - divadelní, letecké i hudební, hravá muzea, rybníky s vodními atrakcemi, řeku s parníčky i lesy se stezkami. Projděte se městem po stopách historie, architektury či pevnosti, zastavte se na úžasných labských nábřežích, najdete tam klid a pohodu, nebo ruch pořádaných akcí. Budete u nás delší dobu? Vydejte se do nejbližšího okolí - Hradecka, zavítejte do nedalekých Královských věnných měst, nechte se unést Českou inspirací. Jsou to místa přátelská a krásná, jako naše město. A abyste se vyznali, přinášíme i mapu. Nejen pro cyklisty :-)

Celý článek...


Lečové kameny pomohou k lepší orientaci v lesích

12.6.2014

Zhruba šest set hraničních a lečových kamenů, které zlepšují orientaci v příměstských lesích, a s jejichž pořízením Městským lesům vypomohou evropské peníze, bude návštěvníkům sloužit už od začátku prázdnin. Kromě kamenů ohraničujících majetek města, umístí či obnoví v následujících dvou týdnech lesníci 133 lečových kamenů s číslem leče, kterou kámen označuje. Návštěvníci lesů se v lesích už neztratí.

Celý článek...


Správné použití stojanu uchrání kolo před zloději

12.6.2014

Na různých místech Hradce Králové mají cyklisté k dispozici už zhruba 750 bezpečnostních stojanů na parkování jízdních kol, problémem však je, že je lidé často používají nesprávně. Bicykly potom nejsou zabezpečeny proti krádeži tak, jak to stojany umožňují. Změnit to může právě probíhající informační kampaň města, kdy se v průběhu června cyklistům parkujícím v bezpečnostních stojanech na kolách objeví informační cedulka, jak tyto stojany správně používat.

Celý článek...


Zametání cyklostezky Hradec Králové - Kuks

15.5.2014 | Zametání cyklostezky Hradec Králové-Josefov-Kuks proběhne v druhé polovině května. Předcházet mu bude sekání podél stezky.

Sekání proběhne s největší pravděpodobností ve dnech 19. - 21. 5. 2014. Zametání pak 22. - 23. 5. 2014. Vše závisí na vývoji počasí.

 


Vysvětlení k mechanickým zábranám na cyklostezce Hradec Králové - Kuks

14.5.2014 | Zábrany sledují dva cíle. Zamezení vjezdu motorových vozidel a dále ochranu dětí pohybujících se v prostoru loděnic v Předměřicích n. L. a v Černožicích.

Zábrany jsou umístěny v obou směrech před loděnicemi, aby děti v době tréninků či závodů ochránily před „závodníky“ na kolech. Bohužel se někteří cyklisté k dětem na loděnici chovají hrubě až vulgárně.

Zábrany budou doplněny žlutočernou výplní a cyklista bude na prostor loděnic ještě upozorněn novým svislým dopravním značením.

Stezka slouží především pro rekreační účely, proto ti, kterým by tyto zábrany vadily, mohou bez omezení jezdit po silnicích pro motorová vozidla.


Hradec Králové uspěl v soutěži o Hlavní město cyklistů 2014

13.5.2014 | Hned dvě ocenění od nezávislé odborné poroty si před několika dny přivezli zástupci Hradce Králové ze soutěže Hlavní město cyklistů 2014, která se konala pod hlavičkou Asociace měst pro cyklisty ČR. Město Hradec Králové zvítězilo v kategorii o nejlepší marketing cyklistiky a zvláštní cenu Víta Brandy dostala mimo jiné i automatizovaná parkovací věž pro jízdní kola na Riegrově náměstí.

Více detailů s odkazy naleznete zde.

      


Cyklostezce Mechu a perníku zbývá poslední výkup v úseku z Hradce do Vysoké

7.3.2014 | K prvnímu důležitému mezníku se blíží příprava výstavby cyklostezky Mechu a perníku, která v budoucnu spojí obě sousední krajská města. Dohoda s posledním vlastníkem pozemku by mohla spustit proces územního rozhodnutí, stavebního povolení a následně přípravy stavby. Podle prvních odhadů by se mohla první etapa začít stavět zhruba v roce 2015.

Celý článek...


Parkovací věž pro kola zaujala a už ji chtějí i jinde

19.2.2014 | První rok fungování má za sebou unikátní parkovací věž pro jízdní kola na Riegrově náměstí. Počítadlo plně automatizovaného krytého parkovacího domu za rok činnosti zaregistrovalo více než 11,5 tisíce cyklistů. Dodnes jediný projekt, který v Česku vznikl ve spolupráci města a soukromého investora, nasadil brouka do hlav vedení radnic v mnoha městech republiky. Hradec proto už připravuje podmínky pro budoucí výstavbu dalších parkovacích domů pro jízdní kola ve vhodných lokalitách města.

Celý článek...