Rekola opět vyjela do ulic Hradce

Většina lidí se musí po městě nějak pohybovat. Myslíme si, že život je příliš krátký na to jej strávit v zácpách anebo čekáním na spoj, který ani nemusí přijet. I to je důvod, proč ČR zatím nemá žádný celoměstský systém sdílených kol. Rozhodli jsme se to změnit projektem Rekola. Oproti klasickým systémům nepoužíváme stanice. Kola jsou zamknuta číselníkovými zámky. Přes mobilní aplikaci (či SMS) je možné zjistit nejen, kde je nejbližší kolo, ale posléze i kód zámku. Stejně jednoduše se kolo i vrací - prostým zamknutím a nahlášením jeho polohy. Rekola se pomocí nezávislých lokálních sdružení úspěšně z Prahy rozšířila do Hradce Králové, Brna, Olomouce, Pardubic i Českých Budějovic. Tato města dohromady fungují v rámci tzv. federace a tak zaregistrovaný člen z jednoho města může využívat rekola i ve všech ostatních.

Druhá sezóna bikesharingu Rekola v Hradci Králové začala už 21. března. S prvním jarním dnem bylo do ulic umístěno na 20 kol a jejich počet zakrátko vzroste až na 35. Za cenu 900 Kč na sezónu, 400 Kč na 3 měsíce nebo 150 Kč na měsíc se tak mohou uživatelé dobře povozit.

Novinkou pro letošní rok je upravená městská zóna, tedy prostor, kde je možné kolo najít a kam je nutné ho po jízdě i vrátit. Tato změna by měla přinést větší počet kol na místech s vyšší potřebou přepravy. Ke zhlédnutí na www.rekola.cz/hradeckralove.

Pokud doma objevíte starý, ale funkční bicykl, můžete jím přispět na dobrou věc a darovat ho Rekolům. Napište na e-mail hradeckralove@rekola.cz a nebo kolo rovnou dopravte do spřáteleného cykloservisu Šmrxashop v ulici Čelakovského č. p. 501/6.

Více informací najdete na www.rekola.cz nebo www.fb.com/RekolaHK


Sdílení kol konečně i v Hradci – Rekola Hradec Králové

Většina lidí se musí po městě nějak pohybovat. Myslíme si, že život je příliš krátký na to jej strávit v zácpách anebo čekáním na spoj, který ani nemusí přijet. I to je důvod, proč ČR zatím nemá žádný celoměstský systém sdílených kol. Rozhodli jsme se to změnit projektem Rekola. Oproti klasickým systémům nepoužíváme stanice. Kola jsou zamknuta číselníkovými zámky. Přes mobilní aplikaci (či SMS) je možné zjistit nejen, kde je nejbližší kolo, ale posléze i kód zámku. Stejně jednoduše se kolo i vrací - prostým zamknutím a nahlášením jeho polohy. Rekola se pomocí nezávislých lokálních sdružení úspěšně z Prahy rozšířila do Brna, Olomouce, Pardubic i Českých Budějovic. Rekolo je možné využívat až zakoupením měsíčního nebo sezónního členství. Neřeš, nasedni a jeď!

Více informací najdete na www.rekola.cz nebo www.fb.com/RekolaHK