Kampaň Do práce na kole v Hradci Králové už zná vítěze jednotlivých soutěží.

Již podruhé proběhla v Hradci Králové soutěžní a motivační kampaň Do práce na kole 2015. Kampaň, jejíž květnové soutěžní části se v regionu Hradce Králové účastnilo téměř 200 cyklistů v 53 týmech, přinesla více než 35 tisíc najetých kilometrů a plno dalších zajímavých individuální a týmových výsledků.

 Závěrečné vyhlášení kampaně letos nově proběhlo v příjemném areálu hospody Letního kina Širák, kam dorazilo několik desítek účastníků. Samotné výsledky ukázaly, že dojíždění do zaměstnání na kole je v Hradci zcela přirozené a má zde další potenciál rozvoje. Ceny účastníkům byly předány z rukou primátora města a v rámci celé akce zazněly mimo jiné současné i potencionální možnosti sdílení kol v Hradci Králové.  

Celkem 33 týmů se za měsíc květen v pravidelnosti dostalo přes sledovaných 66 % cest na kole, 5 cyklistů urazilo více než 1000 km a přes metu 100 km se jich dostalo hned 121. Tři nejvýkonnější cyklisté pak za letošní květen ujeli do práce 1332 km, 1231 km a 1159 km. Titul pro cyklozaměstnavatele získala společnost O2 Czech Republic a.s.

Akce Do práce na kole by pak v Hradci Králové neměla chybět i v příštím roce. 

Poděkování za podporu této kampani patří i jejím místním partnerům, které spolu s kompletními výsledky najdete na www.dopracenakole.net.

 

 

 

Aktuálně z kampaně Do práce na kole 2015 v HK

Kampaň Do práce na kole v Hradci Králové u zná termín závěrečného podvečírku

Závěrečné vyhlášení vítězů a další úspěšných jednotlivců a týmů proběhne ve čtvrtek 11.6. od 17 hodin v areálu hospody Širák v centru Hradce.

Více na http://www.dopracenakole.net/

 

... dřívější zprávy:

Hned začátkem května odstartovala vlastní soutěžní část kampaně, do které se v našem městě přihlásilo celkem 33 firem a 195 účastníků. Celkem je připraveno 5 soutěžních kategorií, o kterých je více na www.dopracenakole.net

Závěrečné zakončení a slavnostní vyhlášení soutěžních kategorií kampaně by mělo proběhnout v první polovině června, nejspíše v týdnu od 8. do 14.6. Informace k tomu a k případnýcm akcím tzv. "na triko" samozřejmě budou včas zveřejněny.

 

 

Do práce na kole v Hradci Králové i letos

Také letos se město Hradec Králové připojí ke kampani Do práce na kole 2015 a hradečáci tak budou mít možnost podpořit svou kondici, týmového ducha a přitom i něco zajímavého vyhrát. Zapojte se tak do této stále se rozrůstající akce a jezděte v průběhu května do práce na kole.

Více na http://www.dopracenakole.net/ nebo v této sekci

 

Přidejte se opět v květnu do kampaně Do práce na kole - letos v HK podruhé!

Registrace do hlavní soutěžní části celorepublikové kampaně Do práce na kole 2015 začala. Už vlastní název kampaně napovídá, co je její hlavní náplní a cílem. Jde o to ukázat lidem i firmám, že dojíždění do práce na kole (nebo na koloběžce či elektrokole) není nic složitého nebo dokonce nebezpečného a že je možné zvýšit počet každodenních cest na kole ve městě. Kampaň je založena na soutěži 2-5 ti členných týmů, kteří v květnu jezdí pravidelně do práce na kole a své jízdy si zapisují do formuláře na webu. Po skončení soutěže pak budou z účastníků kampaně vyhodnoceni a odměněni vítězové v daných kategoriích (pravidelnost, výkonnost, cyklozaměstnavatel, kreativita i absurdita).

 

 

 Účastníci kampaně Do práce na kole 2014 v Hradci Králové uspěli i v celostátním srovnání. 

Soutěžní a motivační kampaň Do práce na kole 2014 se v Hradci Králové, kde se uskutečnila vůbec poprvé, vydařila. Kampaň probíhala od dubna do poloviny června s tím, že hlavní soutěžní část proběhla v květnu. Akce se zúčastnilo celkem 170 cyklistů ve  47 týmech, z nichž 37 ujelo minimálně dvě třetiny všech cest do práce a z práce na kole.    

V polovině června proběhlo na Šrámkově statku vyhlášení kampaně a výsledky ukazují, že dojíždění do zaměstnání na kole je v Hradci zcela přirozené. Celkem se za květen najelo 42101 kilometrů s průměrem 253 km a počtem 27 jízd na účastníka. Tři nejvýkonnější cyklisté pak za květen ujeli do práce 1225 km, 1184 km a 1159 km. Titul pro cyklozaměstnavatele získala firma Central Sticks s.r.o., která se zároveň umístila jako druhá v celé republice. Pro zajímavost stojí uvést i to, že kdyby soutěžící jezdili v květnu do práce autem místo na kole, vzniklo by 6,1 tun oxidu uhličitého.

Poděkování za účast v této kampani patří i jejím partnerům. Akce Do práce na kole by pak v Hradci Králové neměla chybět ani v příštím roce.  

Více o výsledcích kampaně a jejích partnerech v Hradci Králové najdete na  www.dopracenakole.net

 

 

Závěrečné vyhlášení soutěže a párty klepe na dveře

Soutěžní měsíc je za námi, ale vyhlášení soutěže a závěrečná párty na nás teprve čeká. Jistě vás zajímá, kdo má v nohách najeto nejvíce kilometrů nebo kdo získá cenu pilného jezdce v kategorii pravidelnost. Ale nejen to. Můžete se potkat a seznámit s dalšími aktivními soutěžícími na neformálním setkání. Dorazte 20. června v 17.00 do Šrámkova statku v Pileticích, čekají na vás zajímavé ceny a navíc bude sranda!

 

Do 31. května máte možnost zapojit se do "nepovinných" soutěží

Chcete, aby vaše firma získala titul Cyklozaměstnavatel roku ve vašem městě? Vyplňte formulář a přihlásíte ji tím do soutěže o nejzodpovědnějšího zaměstanavatele.

Máte v sobě kreativního ducha? Zrealizujte svůj nápad, zdokumentujte ho a nahrajte ho do formuláře ve vašem soutěžním profilu. Ocenění dostanou nejkreativnější příspěvky, které se vztahují k Do práce na kole. Nápady na zlepšení můžete posílat také do soutěže o největší cyklistickou absurditu

Podívejte se do pravidel, jaké soutěže jsou vypsány pro vaše město, a zapojte se do nich. Čas na zaslání příspěvků do soutěží je do 31. května. Těšíme se na vaše podněty a nápady!

 

 

Soutěžní kampaň probíhá celý květen - více zde

Informace o závěrečném vyhodnocení akce sledujte na tomto místě nebo v newsletteru.  

 

Registrace do soutěže Do práce na kole se prodlužuje. Čas je do 4. května

PRAHA – Stovky lidí se na poslední chvíli hlásí do čtvrtého ročníku motivační soutěže Do práce na kole. Organizátoři se proto rozhodli využít státního svátku a prodloužit registraci do neděle 4. května. Hlásit se mohou lidé z firem, institucí i živnostníci.

Už přes pět tisíc lidí se zapsalo do soutěže Do práce na kole na webu www.dopracenakole.net a budou jezdit celý květen pravidelně na bicyklu. Protože je o soutěž velký zájem a na 1. května vychází státní svátek, bude registrace prodloužena až do nedělní půlnoci. „Protože jsme se doslechli od mnoha soutěžících, že odjedou na prodloužený víkend, posunuli jsme začátek na pondělí 5. května. Dáme tím možnost posledním zájemcům zapojit se do této populární akce,“ říká Lukáš Eršil, manažer kampaně z organizace Auto*Mat.

V procesu registrace jsou stovky lidí. Například v Brně se do soutěže hlásí 800 lidí, v Jihlavě, Ostravě a Plzni přes 200 lidí, v Pardubicích 250 soutěžících a v Praze je přes 1800 zájemců. V minulém roce se do soutěže zapojilo skoro 4000 lidí a letos se počet významně zvýší, protože počet zapojených měst stoupl z jedenácti na devatenáct.     

Zápolí se v různých kategoriích, především v pravidelnosti, výkonnosti, kreativitě a v soutěži o dopravní absurditu. Titul Cyklozaměstnavatel roku mohou vyhrát firmy s nejlepšími podmínkami pro dojíždění svých zaměstnanců do práce na kole. Nejlepší cyklozaměstnavatel  v České republice jako cenu získá kolo dle vlastní konfigurace od Citybikes, kolekci firemních triček od OP TIGER a zdravotní aplikaci pro zaměstnance Dacadoo.

 

Přidejte se v květnu do kampaně Do práce na kole!

Již od začátku května začne hlavní soutěžní část celorepublikové kampaně Do práce na kole, která se v Hradci Králové uskuteční vůbec poprvé. Už vlastní název kampaně napovídá, co je její hlavní náplní a cílem. Jde o to ukázat lidem i firmám, že dojíždění do práce na kole (nebo na koloběžce či elektrokole) není nic složitého nebo dokonce nebezpečného a že je možné zvýšit počet každodenních cest na kole ve městě. Kampaň je založena na soutěži 2-5 ti členných týmů, kteří v květnu jezdí pravidelně do práce na kole a své jízdy si zapisují do formuláře na webu. Po skončení soutěže pak budou z účastníků kampaně vyhodnoceni a odměněni vítězové v daných kategoriích (pravidelnost, výkonnost, cyklozaměstnavatel, kreativita i absurdita).

Vlastní registrace účastníků kampaně Do práce na kole, nad kterou převzal záštitu primátor města, včetně dalších informací o této akci je dostupná na www.dopracenakole.net

REGISTRACE DO 30.4. !